Річний звіт по діяльність закладу

З В І Т

Директора ЗДО ,,Котигорошко” с. Губник,
Кисіль Альбіни Анатоліївни

перед батьками, перед колективом та громадськістю у

2022-2023 н. р.

Організаційно-правові засади діяльності ЗДО

  Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. № 178, зміст звіту зроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педколективом та громадськістю».

    Заклад дошкільної освіти  «Котигорошко» розташований за адресою: с. Губник, вул. Центральна, 69-А. Освітній заклад працює за Базовим компонентом дошкільної освіти, який реалізується через Освітню програму для дітей від двох до семи років «Дитина». Заклад розрахований на 2 групи з наповнюваністю 30 дітей. У зв’язку з військовою агресією рф проти України, з метою збереження життя та здоров’я 43 учасників освітнього процесу, виконання освітньої програми за 2022 – 2023 навчальний рік, освітній процес з дітьми дошкільного віку був організований в дистанційному форматі та у формі консультацій для батьків, використовуючи платформи Google Meet, та групові чати у VIBER.

Кадрове забезпечення

    Заклад дошкільної освіти «Котигорошко» у 2022-2023 навчальному році був повністю укомплектований педагогічними кадрами: 2 вихователі, інструктор з фізкультури та музичний керівник, усього 4 педагогічних працівників. У закладі освіти було сформовано дві групи, які комплектуються залежно від умов роботи закладу та віковими ознаками: різновікова група «Чомусики» - діти п’ятого та шостого (сьомого) року життя (вихователь Русіна І.Л., помічник вихователя Войтенко Л.В.), група «Курчатка» - діти третього та четвертого року життя (вихователь Бойко Л.В., помічник вихователя Леонтюк О.І.).

   У 2022-2023 навчальному році було атестовано 3 педагогічних працівники, одному  з яких присвоєно кваліфікаційну категорію «Спеціаліст першої категорії», одному педагогу підтверджено раніше встановлений 14 тарифний розряд, одному педагогу підтверджено раніше встановлений 11 тарифний розряд.

    За штатним розписом у закладі працює 11 осіб.  З них 4 педагоги, 7 осіб обслуговуючого персоналу. Обслуговуючим персоналом ЗДО укомплектований не повністю: відсутня медична  сестра.     

       Організація освітньо-виховної роботи

  Оргнізація освітньої діяльності в закладі освіти в 2022-2023 навчальному році здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, Положення Національної доктрини розвитку освіти, чинних комплексних програмам, Концепції національно-патріотичного виховання, Положення про дошкільний навчальний заклад, власного Статуту, Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», листом МОН № 1/6887-22 від 22.06.2022 «Щодо збереження мережі закладів дошкільної освіти та захисту прав їх працівників», листа МОН України «Інструктивно - методичні рекомендації «Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2022 - 2023 н. р.» від 27.07.2022 р. №1/8504-22, наказу МОН № 527 від 06.06.2022 року «Про деякі питання національно – патріотичного виховання в закладах освіти України», річного плану роботи і була спрямована на забезпечення гармонійного розвитку особистості дитини, її фізичного і психічного здоров'я. Заклад дошкільної освіти «Котигорошко» керується у своїй роботі Статутом, колективним договором, річним планом роботи, Освітньою програмою для дітей від двох до семи років «Дитина» та Стратегії розвитку закладу на 5 років.

    Основним акцентом в освітній роботі закладу є максимальна гуманізація педагогічного процесу: вихователі мали змогу самостійно обирати тему самоосвіти, інноваційну технологію. Методична робота в ЗДО була максимально гнучкою, з врахуванням умов військового стану, сприяла підвищенню інноваційного потенціалу педагогів – у роботі з педагогами переважали інтерактивні форми методичної роботи, в яких мав можливість взяти участь кожен педагог. Прикро, що через припинення функціонування закладу внаслідок введення воєнного стану в Україні, не всі заплановані форми методичної роботи були проведені.  

  Протягом 2022-2023 навчального року всі педагоги ЗДО постійно підвищували педагогічну майстерність, приймаючи участь у роботі методичних об’єднань, онлайн-семінарах Гайсинської міської ради.

   Основними формами  методичної  роботи з педагогами є:  педагогічні ради,  консультації, самоосвіта, семінари та методичні об’єднання Гайсинської міської ради.

    Всі форми  методичної роботи плануються  з урахуванням загальної  та професійної  компетентності  педагогів. Однією з найбільш дієвих, на наш погляд, є семінари-практикуми, на яких педагоги отримують не лише теоретичні знання, але й практичні навички їх застосування в роботі з дітьми.

    Постійно діючим колегіальним органом  у  закладі  освіти є педагогічна  рада,  яка  підпорядковується загально-педагогічним вимогам: колегіальності,  гласності,  демократичності,  систематичності,  наступності, перспективності.

    До складу педагогічної ради входять: директор та педагогічні працівники. Головою педагогічної ради  є  директор  закладу Кисіль А.А.

   Для забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти колектив ЗДО налаштував тісну співпрацю педагогів школи та батьків майбутніх першокласників. Педагогічним колективом закладу проводилась планомірна робота з підготовки дітей до навчання в школі. Організовуючи роботу з дітьми шостого року життя педагоги ЗДО враховували, що засвоєння програмового матеріалу вимагає від шестирічного першокласника такого рівня загального психологічного  розвитку, який би дав йому можливість успішно включитися в навчальний процес та природньо адаптуватися до нього. Задля реалізації цих завдань педагогами закладу проводились бесіди з дітьми про нову українську школу, майбутнє навчання в ній. Така робота сприяє позитивній адаптації дітей до навчання в школі.

    Тому вихователь групи «Чомусики» Русіна І.Л. активно працювала над формуванням психологічної підготовки дітей до шкільного навчання, дбала  про фізичний  та психологічний розвиток дітей.

   З метою вивчення обсягу знань, умінь та навичок дітей в травні було проведено моніторинг стану готовності дітей старшого віку до навчання в школі. Підготовлено до школи 10 дітей шестирічного віку.

   Педагогічним колективом ведеться облік  дітей  від 0 до 6 років,  на закріплених за закладом територіях обслуговування, які проживають у селі Губник та станції Губник. Список розподілений за роками народження, який  періодично оновлюється та доповнюється.    Педагогами  закладу була проведена робота щодо охоплення дітей 5-го року життя дошкільною освітою.

                                                             Техніка безпеки

     Згідно з ст. 23 Закону України «Про освіту» заклад дошкільної освіти забезпечує право дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя, через створення умов безпечного нешкідливого утримання дітей.

   З початком військового стану в Україні, адміністрація закладу та вихователі активно використовують соціальні мережі для спілкування з батьками вихованців. Педагогами ЗДО систематично проводилися дистанційні консультації на теми збереження життя і здоров’я дітей в умовах воєнного стану, готувалися наочно-інформаційні повідомлення на теми, що актуальні для певної вікової групи.

      У 2022-2023 навчальному році нещасних випадків з дітьми під час освітньо – виховної роботи і робітниками на робочому місці не відбувалося.

      Колектив бере участь у розробці та обговоренні комплексних планів щодо покращення умов праці, санітарно – оздоровчих заходів, охорони довкілля і вживає заходів щодо їх виконання. Адміністрація закладу організовувала відповідні умови для праці та освітньо – виховної діяльності членів трудового колективу.

   При складанні річного плану роботи плануються заходи щодо організації роботи з охорони праці, збереження життя, здоров’я дітей і працівників, попередження дитячого та дорослого травматизму.
   Регулярно виховате
лями проводяться бесіди з батьками з попередження дитячого травматизму. Видаються відповідні накази, проводяться інструктажі з персоналом. Проводяться «Тижні безпеки дитини», заняття з надзвичайних ситуацій.

Організація харчування дітей

    Організація харчування дітей в ЗДО, під час дистанційного навчання не проводилась, проте під час очного навчання здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у ЗДО, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227; з 01 січня 2022 року згідно постанови КМУ від 24 березня 2021 року №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».
    Харчування дітей  у закладі  у 2022-2023 н. р. планувалося здійснювати    на     40% платі від батьків та 60% з бюджету міської ради, за перспективним чотиритижневим  меню.  

  Умови для організації харчування в ЗДО задовільні. Харчоблок має необхідне приміщення, забезпечений проточною гарячою та холодною водою, оснащений необхідним технологічним обладнанням. Виконувалися вимоги щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму. Була придбана необхідна кількість миючих, дезінфікуючих засобів за рахунок  бюджетних коштів.

 Робота по зміцненню матеріально - технічної бази ЗДО

    Заклад дошкільної освіти є комунальним закладом, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Завдання ЗДО полягає в оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні. Тому приміщення та територія ЗДО оснащені необхідним обладнанням, інвентарем, які перебувають в належному стані, постійно поповнюються, оновлюються і ремонтуються завдяки бюджетним та позабюджетним коштам. Так, саме працівниками закладу  у групах та коридорах проводяться ремонтні роботи, прибирання, естетичне оформлення приміщень та загалом наведення порядку на території закладу.  Для працівників закладу створено всі умови для плідної роботи.

  Одним із завдань, які ставив колектив ЗДО  на 2022-2023 н.р. стало створення внутрішньої системи  забезпечення якості освіти та осучаснення розвивального  середовища у  ЗДО. Для оцінки виконання завдань  відповідно  наказу  ЗДО «Про проведення самооцінювання за напрямом «Освітнє середовище», було проведено відповідне вивчення. Матеріали самооцінювання висвітлено на засіданні педагогічної ради. У висновку зазначено, що у закладі забезпечуються комфортний повітряно-тепловий режим, належне освітлення, водопостачання, водовідведення, опалення, прибирання території і приміщень, дотримуються санітарно-гігієнічні вимоги. Зміст розвивального середовища в закладі задовольняє основні потреби щодо розвитку особистості дитини, її творчих здібностей. У вікових групах предметно-ігрове середовище облаштоване так, щоб кожна дитина мала можливість займатись улюбленою справою. Розміщення матеріалу в осередках дозволяє дітям об’єднуватися в підгрупи за інтересами та реалізовувати свої знання про оточуючий світ у різноманітних іграх, самостійно обираючи те, що їм для цього потрібне. Але, поряд з цим, відсутнє укриття для очного відвідування закладу дошкільної освіти, відсутні пристосування для дітей з ООП (у разі їх появи у ЗДО) та облаштована ресурсна кімната для них. Відсутня медична сестра, яка забезпечувала б медичне обслуговування дітей та проводила б санітарно-просвітницьку діяльність з усіма учасниками освітнього процесу.

    Підводячи підсумки минулого навчального року, можна стверджувати, шо вся робота в закладі дошкільної освіти  велась на належному рівні:

  систематично, цілеспрямовано, комплексно, з урахуванням вікових 

  обливостей дітей та відповідно до вимог нормативних документів.  Проте, є невирішені питання, які необхідно вирішувати тільки спільними зусиллями, а саме:

·       Виготовлення технічної документації на земельну ділянку та приміщення закладу.

·       Будівництво укриття для вихованців та працівників ЗДО.

·       Проведення вогнезахисної обробки дерев'яних елементів конструкцій горища ЗДО.

·       Встановлення системи протипожежного захисту в усіх приміщеннях ЗДО.

Колектив закладу дошкільної освіти «Котигорошко» підтримує належині безпечні та комфортні умови для дітей завдяки спільним зусиллям багатьох людей, які дбають про те, щоб наші діти виховувались у затишку та комфорті.